Pobertove

6. dubna 2008 v 11:28 | SaNduSska |  Pobertove


Jméno: James Potter
Přezdívka: Dvanácterák
Vztah k Harrymu: Otec
Proměna: Jelen
Popis: James Potter je otcem Harryho, který se mu velmi (až na oči) podobá. Z popisu JKR víme, že James byl velmi chytrý čaroděj a Harry po něm zdědil neviditelný plášť. Možná měl sklony k menší šikaně Severuse Snapea (no jo, musíme si to jednou připustit :( ), ale jak je známo, v sedmém ročníku se uklidnil. Jamese Pottera zavraždil Lord Voldemort.
Jméno: Sirius Black
Přezdívka: Tichošlápek
Vztah k Harrymu: Kmotr
Proměna: Pes
Popis: Sirius Black je kmotrem Harryho. Protože byl Sirius zavřen v Azkabanu za vraždy, které nespáchal, nemohl dát Harrymu vědět a ten musel žít u Dursleyových. Sirius byl nejlepším přítelem Jamese Pottera a v poslední chvíli odřekl, když se ho Jamie s Lily ptali, jestli by se nestal jejich strážcem tajemství. Siriuse Blacka zavraždila jeho sestřenice Bellatrix Black Lestragen.
Jméno: Remus Lupin
Přezdívka: Naměsíčník
Vztah k Harrymu: Přítel
Proměna: Vlkodlak
Popis: Remus Lupin je dobrý přítel HP. Poprvé se setkali ve vlaku ve třetí knize, kdy Remus použil patronovo zaklínadlo na mozkomora. Poté se ukázalo, že Lupin byl ten nejlepším učitelem obrany, kterého kdy měli tu čest studenti Harryho ročníku potkat. Kvůli Remusovi byla zasazena vrba mlátivá a jeho kamarádi se stali zvěromágy. RL je také členem Fénixova řádu a je do něj zamilovaná bystrozorka Nymfadora Tonksová.A take společne s Nyfadororou zemřou v (harry potter-relikvie smrti),zanechaji po sobě syna Tedda Remuse Lupina jehoz kmotrem se stane Harry.
Jméno: Peter Pettigrew
Přezdívka: Červíček
Vztah k Harrymu: Nepřítel
Proměna: Krysa
Popis: Peter je poslední z tzv. Pobertů. Harry se s ním setkal zatím jen jednou a to také ve třetím ročníku. Peter vlastně pomohl zavraždit Harryho rodiče, protože se stal ''Strážcem tajemství'' a prozradil Voldemortovi, kde se Lily s Jamesem skrývají. Kvůli Peterovi byl také Sirius Black poslán do Azkabanského vězení. Pettigrew se mění v krysu, aby mohl stisknout suk a tak znehybnit vrbu mlátivou.Udusí ho jeho vlastní ruka v (HP 7) protože ze strachu daruje Harrymu hůlku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí Se ti Muj blog

Yo 29.4% (37)
Dobrýý 25.4% (32)
Ujde 19% (24)
NiiC Moc 26.2% (33)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama